Prezent dla niemowlaka czy starszego dziecka pod choinkę - czym się kierować przy wyborze? - Mruumi - Szumiący Miś Królik

p]Jaki prezent dla dzieka na święta

Boże Narodzenie to wyjątkowy i długo wyczekiwany czas przez dzieci. Oczywiście nie wynika to ze względów religijnych czy ilości potraw na stole, ale ze względu na prezenty świąteczne, na które dzieci czekają cały długi rok. Widok uradowanego dziecka z trafionego prezentu daje szczególną satysfakcję, dlatego to właśnie w prezenty dla małych milusińskich wkładamy największą energię i inwencje twórczą.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Aby prezent sprawił radość warto aby był przemyślany, nie kupowany na ostatnią chwilę. Warto już dziś zastanowić się co wybrać, zwłaszcza, że na rynku gadżetów dla dzieci całe mnóstwo.

Dla rodzica, nie ma większego problemu z zakupem prezentu dla swojego dziecka. Małe dzieci, piszą lub rysują listy do Świętego Mikołaja, w których zawiera się cała lista niezbędnych im przedmiotów. Starsze, które już zwątpiły w istnieje hojnego darczyńcy, zazwyczaj mówią dorosłym o swoich oczekiwaniach prezentowych.

Kłopot zaczyna się, gdy przychodzi nam zmierzyć się z zakupem prezentu dla dziecka, z którym nie mamy na co dzień kontaktu. Wtedy wybór podarunku najlepiej skonsultować z rodzicami pociechy. Nie zawsze jednak taka konsultacja daje nam wystarczająco jasne wskazówki. Najlepszy prezent to taki który potrafi zaskoczyć. Czym się kierować przy wyborze prezentu dla dziecka?Poniżej podpowiadamy, jak kupować uniwersalne i radujące serca dzieci prezenty pod choinkę.

Prezent pod choinkę dostosowany do wieku dziecka

Jeżeli zdecydujemy się na zabawkę, pamiętajmy, aby była ona dostosowana do wieku dziecka. Producenci zabawek określają  dla jakiej grupy wiekowej dedykowany jest dany wyrób (np: 3+, 5+ itd).  Oznaczenia są oczywiście po to, by kupujący mógł z nich korzystać, ale z rozsądkiem i po uwzględnieniu procesu rozwoju danego dziecka.  Zbyt skomplikowana zabawka w obsłudze nie sprawi radości. Może za to stać się przyczyną frustracji u dziecka. Zabawka powinna  w miarę możliwości odpowiadać usposobieniu pociechy.

Zupełnie niewłaściwe jest kupowanie prezentów totalnie przekraczających określone normy wiekowe (nawet jeśli dziecko o takim właśnie prezencie marzy najbardziej). Starszy brat ma zaawansowany tablet, a jego czteroletnia siostra też chciałaby taką właśnie zabawkę – nie powinno być dla darczyńcy wystarczającą wskazówką. Zaawansowane technologicznie urządzenia elektroniczne są zwyczajnie nieodpowiednie dla czterolatki. I nie chodzi o to, że za chwilę zostaną one zniszczone, a oto, że dziecko powinno być uczone, iż na pewne rzeczy musi jeszcze cierpliwie poczekać.

Książki, płyty, odzież

Tego typu prezenty są właściwe dla dzieci w starszej grupie wiekowej i tylko wtedy, gdy znamy ich osobiste preferencje. Wymienionymi powyżej elementami można obdarować pociechę, która potrafi już czytać i w miarę realnie pojmuje otaczający ją świat. Wcześniej trzeba jednak wiedzieć, jakie są zainteresowania dziecka, jakie lubi fikcyjne postaci oraz w jakim stylu ubioru gustuje. To nieprawda, że dzieci nie mają gustu i jest im obojętne, co na siebie założą. Przeciwnie – dziecięce trendy modowe zaczynają kształtować się w coraz młodszym wieku i już kilkulatki, albo do przesady uwielbiają różowy, albo nie włożą na siebie ubrania w tym kolorze za żadne skarby świata. Zatem i tu należy być ostrożnym, by prezenty odzieżowo – edukacyjne były odpowiednio trafione.

Karnety, bilety, zaproszenia, itp. prezenty pod choinkę

Ciekawym prezentem pod choinkę dla dziecka może być coś związanego z zajęciami pozalekcyjnymi malucha, które odbywa w wolnym czasie. Jeśli jesteś zwolennikiem tego, by twoje dziecko aktywnie spędzało popołudnia i weekendy, warto rozejrzeć się za zajęciami, które oferują w waszej okolicy. Karnet na kilka pierwszych spotkań może być strzałem w dziesiątkę. Być może od niewinnej przygody rozpocznie się pasja dziecka, z którą zwiąże się na całe życie? Znasz swojego malucha najlepiej – rozważ czy mogą być to zajęcia z tańca (solo lub towarzyskiego), zajęcia w grupie teatralnej, a może coś związanego ze sportem?

Tego rodzaju prezenty są coraz popularniejsze. Bilet do cyrku czy kina, karnet na tańce, zaproszenie na koncert to bardzo ciekawe rozwiązania dylematów prezentowych. Uradują serce niejednego dziecka. Ale tylko pod warunkiem, że pociecha jest już w miarę rozumna i zdaje sobie sprawę, że prezent nie może być zrealizowany natychmiast. Podarunek będący jedynie obietnicą (zapowiedzią) jakiejś atrakcji nie sprawdzi się z pewnością w przypadku kilkuletnich maluszków. Małe dzieci odbiorą bowiem ten gest tak, jakby pod choinkę nie dostały niczego.

Wyjątkowy prezent dla noworodka i niemowlaka

Wybór odpowiedniego prezentu dla niemowlaka to nie lada wyzwaniem. Nie wiemy przecież, czym interesuje się dziecko lub czym chciałoby się bawić.

Mimo, że w sklepach znajdziemy mnóstwo pomysłów i inspiracji na prezent dla niemowlaka , to często nie wiemy, co będzie dla niego najbardziej odpowiednie. Nie przejmuj się tym! Na naszej stronie znajdziesz sprawdzony i oryginalny prezent dla niemowlaka – Mrucząco – Szumiącego Misia Króliczka MruumiUcieszy on nawet najbardziej wybrednego maluszka. Przytulanka ta zostanie z dzieckiem na wiele wiele lat, będzie odkrywała z nim świat, będzie pocieszycielem w chwilach smutku.

Szumiący Miś Królik Mruumi to niezwykła przytulanka, która od pierwszych dni dziecka będzie jego najlepszym przyjacielem. Dzięki wydawanemu przez 60 minut po włączeniu delikatnemu szumowi, znanemu maluchowi z życia płodowego, uspokoi go i pomoże zasnąć. A gdy ponownie usłyszy jego płacz czy niespokojne ruchy, ponownie zaszumi – dzięki fukcji cry sensor. Króliczek to przytulanka na lata. Gdy dziecko wyrasta z potrzeby zasypiania przy szumie, wyciągamy mechanizm z wnętrza pluszaka, a kieszonka staje się miejscem przechowywania skarbów dziecka.

Każdy z nas pamięta swojego pierwszego i najwierniejszego przyjaciela z dzieciństwa. Towarzysza przygód i powiernika najskrytszych sekretów. Tego, któremu po latach dziecięcej miłości nierzadko brakowało uszka lub guziczka. Dzieci kochają przytulanki, a szumiący miś Króliczek Mruumi to wyjątkowy przyjaciel od pierwszego dnia życia. Idealny pomysł na prezent! Zapewniamy – Jesteśmy rodzicami 🙂